Konya Profları 2

965
0
Paylaş:

Maaşını Türklerden alıp onun diline, dinine, tarihine, ecdadına, medeniyetine, harsına, kültürüne hasım Amerikancılarla, Meclis´imi bombalayan Dailer bilin ki bu toprak sizi kabul etmeyecek, bilin ki leşinize köpekler işeyecek.

“Bir dokun, bin ah işit”, ne güzel bir dede sözü.

 Bir yazı yazdık “Konya Profesörleri” diye; meğer FETÖ örgütünün yuvasını çomaklamışız. Konya vakıf üniversitelerinin kuruluşu da, mal iktisabı da hileli olduğu gibi, devlet üniversitelerince yapılan, elde telefonla girilen dil imtihanları ve kurulan akademik hileli jürilerle adeta peşkeş çekilen akademik unvanlar konusunda her gün bilgi yağıyor.

Siz ne kapalı kutuymuşsunuz meğer zeytin ekmek yiyip, ete para vermeyenler…

Konya´dan sıfat alanları sistem zaten fransız ilan etmiş.

Ey rektör, Mühendislik Kongresi´ne, resim öğretmeni gönderilir mi? Yandaşına üç kuruş harcırah aldıracaksın diye, ülkenin kaynaklarına yazık değil mi? İlla Devlet Denetleme Kurulu mu, Sayıştay mı kafanıza çökecek. YÖK´te de uzantılarınız var ve korunuyorsunuz. 2547 sizleri zırh gibi sarıyor, peki yarın ne yapacaksınız? Siz emekli olup köşenize çekileceksiniz, ama o koltuk ve makamlar size hakkını helal edecek mi?

Dar kafalı, vizyonsuz, çapsız adamlarla, imtihan cumhuriyeti haline getirilen ülkeme ve umutlarıyla oynanan insanlarımıza, geleceğimiz olan gençlerimize yazık ediliyor. Köylü proflarla, toprak kıymeti bilmeyen topraksız generallerle, aidiyetlerinden hep şüphe ettiğimiz diplomatlarla, bir masa, bir dosya, tek pencereden dünyaya bakan yargıçlarla buraya kadar; az gittik, uz gittik, bir arpa boyu yol gittik. İşte Güney Kore, Japonya, işte biz, fazla söze gerek var mı?

Bu Batı suratlı, Batı sıfatlı ve Batı kafalı Oryantalizm´in ileri karakollarından el birliği ile kurtulmalıyız.

Türkiye´nin buna ihtiyacı vardır.

Türk insanında bunu yapacak güç ve iman vardır.

Konya yalnız değilmiş, birde Kütahya Üniversitesi var, eski rektörlerin “Cemaatçidir, Tembeldir, Devlete hasımdır” dediği FETÖ dailerinin cirit attığı, bu aklı ipoteklenmiş, iradesi rehin edilmiş akademik sıfatlı malüllerden şu ana kadar niye temizlik yapılmadı, rektör korkup ta mı işlem yapmıyor, yoksa kripto mudur?

İstanbul Ticaret Odası, kaynayan ama fokurtusunu dışarı sızdırmayan bir isli kazan gibi; Tuskon´cu dailerce ve ortaklarınca iğdiş edilmiş bir başkanla bakalım nereye kadar gidecek. Zayıfların ve azlıkların kendilerini güçsüz ve azınlık hissedenlerin müttefik mahfelleriyle ortaklıklarına iyi bir örnek de İstanbul Ticaret Üniversitesi´dir. Bu üniversitede FETÖ takımı neden tasviye edilmemektedir? İTO´nun imamı kimdir? Üniversitedeki kriptolar kimlerdir? Hepsi cevap bekleyen sorulardır.

Geçen akşam eski YÖK Başkanı, “Amerikancıydım beni niye içeri aldılar” diyen Prof. Kemal GÜRÜZ, çok doğru şeyler söyledi, “bu sıfatları bilim adamı olmayanlar kullanmasın” dedi, “ÖSYM´nin başına adam gelmedi” dedi. Tabi soramadık Amerikancı hocamıza “Türkçeden Akademik dil olmaz” dediniz mi, döneminizde yapılan yönetmeliklerle Uzaktan Eğitim niye Türkçe olmaz diyerek, dilimizin genişleme alanını kısıtlayıcı madde koydunuz. Yabancı üniversitelerle ortak programlar İngilizce, Fransızca ve Almanca yapılır diye yazarken eliniz, vicdanınız sızlamadı mı?” diye…

Maaşını Türklerden alıp onun diline, dinine, tarihine, ecdadına, medeniyetine, harsına, kültürüne hasım Amerikancılarla, Meclis´imi bombalayan Dailer bilin ki bu toprak sizi kabul etmeyecek, bilin ki leşinize köpekler işeyecek.

Cemaatin kriptolarından bir eğitim bakanı, Yurtdışı ve Yüksek Öğretim Genel Müdürlüğü´nü kapatarak tamamen cemaatin kayyumu gibi çalışan YÖK´e alan açmıştı.

Nabi Avcı bu işe dur dedi; dedi de ne oldu?

YÖK´ün imamı hala deşifre olmadı.

Sızıntılar tespit edilerek, ayıklanmadı.

Hala dil bilmez lâl profesörler var.

Kitapsız Proflarla yapılan kalitesiz eğitim var.

FETÖ Profları hala YÖK´de cirit atmakta.

Yekta hoca da “ben başkanım” diye caka satmakta…

Paylaş:

Yorum Yaz